Zagadkowy kryminał “Niespokojna krew”

Niespokojna krew” to piąta powieść detektywistyczna napisana przez J.K. Rowling pod pseudonimem Robert Galbraith.

Popularna pisarka w najnowszej książce odwołuje się do osobistego światopoglądu, ale również dostarcza czytelnikowi niezwykłej lektury, którą bez wątpienia stworzyć może jedynie bestsellerowa Rowling i w żaden sposób nie da się podrobić jej charakterystycznego stylu.

“Niespokojna krew” – zagadkowy kryminał, w którym ożywa przeszłość

Na kartach powieści swojego najnowszego kryminału J.K. Rowling ukrywająca się pod pseudonimem Robert Galbraith przedstawia czytelnikowi historię detektywa Cormorana Strike’a.

Podczas rodzinnej wizyty w Kornwalii detektyw zostaje poproszony przez kobietę o odnalezienie jej matki, która w tajemniczych okolicznościach zniknęła przed niemal czterdziestu laty. 

Zaintrygowany Cormoran Strike podejmuje zlecenie, a towarzyszyć mu będzie borykająca się z problemami w życiu prywatnym Robin Ellacott.

Tak po krótce prezentuje się główny zarys fabuły, który nie mówi o książce “Niespokojna krew” wszystkiego. Historia stworzona przez brytyjską pisarkę oferuje o wiele więcej i łączy elementy charakterystyczne dla gatunku, ale dodaje również coś od siebie.

Ezoteryka, morderstwo, za którym stoi psychopata oraz tajemnicza przeszłość, która domaga się sprawiedliwości to tylko nieliczne smaczki, którymi raczy nas J.K Rowling w najnowszej powieści detektywistycznej.

Sama historia wciąga i trzyma w napięciu, choć tempo nie jest na tyle wysokie, aby przyprawiać o zawroty głowy. Brak wartkiej akcji nie koniecznie oznacza tego, że czytelnik podczas lektury książki “Niespokojna krew” będzie się nudził. Autorka zadbała o pełną tajemnic do rozwikłania fabułę, nad którą czytelnik wspólnie z duetem detektywów będzie się głowił.

Elektryzujący kryminał pełen zagadek – “Niespokojna krew”

Na plus powieści zdecydowanie zaliczyć można bohaterów wyróżniających się tym, że nie są przesadzeni. Wiarygodne portrety postaci nakreślone przez pisarkę pozwalają w łatwy sposób identyfikować się z nimi czytelnikowi.

Postacie detektywów podobnie jak czytelnik, mają w życiu wzloty i upadki. Niekiedy towarzyszy im szczęście, a innym razem mają pecha, co tylko potęguje przyjemność odbioru historii.

Również emocje odgrywają swoją rolę, kiedy w jednym momencie autorka wywołuje u czytelnika rozbawienie, aby za chwilę zaserwować smutek.

J.K. Rowling dobrze odnajduje się w gatunku kryminałów budując w powieści “Niespokojna krew” napięcie, które w końcu znajduje ujście i satysfakcjonuje odbiorcę.

Książka zdjęcie freepik - pl.freepik.com